UMMADIĞIN ANDA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

11 Kasım 2012 | Kategoriler: Portföy | Etiketler:

BİZ KİMİZ ?

Ekibimiz üyelerinin Zonguldak Valiliğinden aldıkları yardım kampanyası izniyle lösemi hastası Cem Yiğit için yaptığı organizasyonlar neticesinde 289.000 YTL toplanması hiç de kolay olmamıştı. Bazı toplumca değer verilen insanların bizim önümüzü açıp kampanyamıza destek olacakları yerde 300.000 YTL  büyük para toplayamazsınız gibi kelimelerle bizi karamsarlığa itmeye çalışması bizi daha da hırslandırmıştı.

Bütün zorluklara rağmen ilik naklinde yaşadığımız maddi sıkıntıyı çözdüğümüzde ve cemin ilik nakli gerçekleştiğinde ; aklımıza biz niye dernek kurmuyoruz , ihtiyaçları olanlara neden yardım etmiyoruz , bizim gibi düşünenlerle niye ortak hareket etmiyoruz fikri gelmişti. Bu fikir ekip arasında hızla yayılarak derneğin temelleri yavaş yavaş şekillendi ve 25.04.2007 tarihinde resmi başvurularımızı yaparak Ummadığın Anda Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini kurduk .

Hedefimiz 2012 yılı içerisinde 100 üyeye ulaşmak. Derneğimizin amacı; Toplumda kaybolan dayanışma ve yardımlaşma azmini geliştirerek, ihtiyaç sahiplerine her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmak.

Derneğimiz de ki  hiç kimsenin hiçbir şekilde dernekten beklentisi yoktur. Bu iş bizim açımızdan tamamen gönül işidir.

Üye gelirleri ile kısıtlı yardımlar yapılacağı için , toplumda güven kazanarak, gelir düzeyi yüksek kişilerle gelir düzeyi düşük kişiler arasında iletişim kurup dar gelirlilere yardım edilmesine olanak sağlayarak toplumdaki sosyo-ekonomik huzura katkıda bulunmak istiyoruz.

UMMADIĞIN ANDA DERNEĞİ

Henüz yorum yok.